Továbbjutás a Magyar Kupában

A Magyar Kupa idei kiírásában a tavalyi jó szereplés folytán az 1. fordulóban nem voltunk érdekeltek, így csak a második körben léptünk pályára. A sorsolásunk közepesnek volt mondható, hiszen idegenben kellett szerepelnünk, ráaadásul egy első osztályú csapat ellenében. Szerencsére azonban nem egy élcsapat, hanem egy hozzánk hasonló szintet képviselő társaság ellen mérkőztünk, így bíztunk a továbbjutásban. Kissé tartalékos összeállításban érkeztünk, 5 meghatározó emberünk hiányzott különböző okok miatt, így nagyobb szerep hárult a fiatalokra, akik eddig kevesebb játéklehetőséget kaptak a baqjnoki mérkőzéseken. Az első percek tapogatózása után a félidő közepe felé szép fokozatosan magunkhoz vettük a kezdeményezést, több helyzetünk is akadt, azonban csak kapufáig jutottunk, míg a hazaiak szinte a semmiből megszerezték a vezetést. Ezután is hasonló medezben folyt a mérkőzés, támadtunk, a Déli kontrázott.Egy ilyen ellencspás után kettőre növelték előnyüket, így a szünetre két gólos hátránnyal mentünk. A második játékrészre egy merőben más felfogású csapat jött ki, agresszívebben próbáltunk labdát szerezni, már az ellenfél térfelén megindítottuk a védekezést, aminek látványos eredménye is lett, 8 perc alatt megfordítottuk az állást Érsek és Gyárfás két góljával.Ezután kicsit kiegynlítettebb lett a játék, hiszen a hazaiaknak is jönniük kellett, ám hiába hozták le a kapust is az utolsó percekben, nem tudtak rést találni a védekezésünkön, mi viszont Pirik Tamás révén bevittük az "utolsó csapást" is, így 4-2 arányban nyertünk, és bejutottunk a legjobb 8 közé!