A szurkolótábor nélkül is meglett a 3 pont

Az elsõ zárt kapus mérkõzésen a Fortuna-Jadberg csapatát fogadtuk a csömöri csarnokban. A jó hangulat ennek megfelelõen hiányzott, legalábbis a lelátóról, mert a játékosok szurkolótáboruk nélkül is remek meccset produkáltak. Ami az elõzményeket illeti, a 4-4-es abonyi meccs figyelmeztetõ jel lehetett a csömöri találkozó elõtt...
Az összeállításunkat tekintve nem volt különösebb meglepetés, a megszokott arcokon kívül Lipcsei Mihály hiányzott csak, aki 2 meccses eltiltását tölti. A mérkõzést a Németh, Kilik, Pelles, Gyõrfi összeállításban kezdtük. Már a találkozó elején hatalmas fölényben játszottak a fiúk, a vendégeknek komoly gondot okozott még a labda kihozatala is a saját térfélrõl, ennek ellenére az elsõ alkalommal (melyre 4 percet kellett várni), amikor kicsit közelebb kerültek a kapunkhoz máris gólt szereztek nem kis meglepetésre (0-1). A bekapott gól után kicsit jobban rákapcsoltunk, de gólt továbbra sem sikerült szerezni. 6 perc elteltével azonban fordulni látszott a kocka, hiszen a vendégek egyik játékosa egy durva szabálytalanságot követõen többszöri felszólításra sem akart sárgalapért quot;jelentkezniquot; a játékvezetõnél, így a két gyors sárga pirossá érett. Az emberhátrányt alig 1 percig bírták csak a vendégek, utána Gyõrfi büntetett egy közeli bombával (1-1). A szünet elõtt még Pelles és Németh is betalált egyszer-egyszer így két gólos elõnnyel vonulhattunk pihenõre (3-1). A második játékrész ott folytatódott aztán, ahol az elsõ félbemaradt, vagyis továbbra is a mieink hatalmas mezõnyfölénye volt jellemzõ a játék képére. Fülep szélrõl középre lõtt labdáját aztán a vendég kapus a hálóba ütötte, ezzel tovább sikerült növelni az elõnyt (4-1). Ezzel azonban még messze nem volt vége! Az egyre szebben és látványosabban játszó tigrisek tovább tudták növelni elõnyüket: Pelles tanári labdáját Somogyi mester vágta egybõl a hálóba (5-1). Vendégrészrõl a kapus teljesítménye volt csak értékelhetõ ezen az estén, az abonyi hálóõr bravúrt bravúrra halmozott, ezzel kímélve meg csapatát egy súlyosabb zakótól. Ugyanakkor nálunk több játékos is jó napot fogott ki, különösen Pelles András, aki remek formát mutatott. A mérkõzés végén Fülep tette fel a koronát a fiúk hétfõ esti teljesítményére, kevesebb, mint fél perccel a vége elõtt ugyanis mégegyszer betalált, ezzel kialakítva a 6-1-es végeredményt.

Következik a Gödöllõ elleni kupameccs idegenben, majd az õszi szezon utolsó meccse jövõ hétfõn Szentesen.
Rubeola FC Csömör - Fortuna-Jadberg FT
Rubeola: Ulvicki - Németh P., Kilik, Pelles, Gyõrfi, Somogyi, Takács L., Hegyesi, Smeló, Fülep, Veres, Kovács G.
Gól/Gólpassz: Gyõrfi (Németh), Pelles (Hegyesi), Németh (Gyõrfi), Fülep (Takács L.), Soma (Pelles), Fülep (Kilik)
Sárgalap: Somogyi
Mérkõzés Játékosa: Pelles András