Nem sikerült, de van csapatunk!

Hatalmas, feszült várakozás elõzte meg csapatunk utolsó meccsét az alapszakaszban, hiszen a találkozó elõtt még teljesen nyitott volt a bajnokság élmezõnye. Különösen nagy mérkõzést vártak a budafoki csarnokba kilátogató nézõk, hiszen ez a meccs a magyar futsal örökrangadója, igazi presztízscsata, még akkor is, ha a két csapat most nem az elsõ két helyért küzdött. Jobb esélyei talán a mieinknek volt a találkozót megelõzõen, hiszen több gyõzelmünknek köszönhetõen döntetlen esetén is mi kerültünk volna a rájátszásba...
Ahogyan azt a cím is sugallja elmaradt a kisebb csoda, hiszen az idén rengeteg bajjal küzdõ, ezer sebbõl vérzõ csapat éppenhogy, de lemaradt a rájátszásról, ezzel nem sikerült végrehajtani a téli szünet után kitűzött célt. A mérkõzés az Aramis-pályán megszokott módon, a játékosok bemutatásával kezdõdött. Az elsõ komoly helyzet a mieink elõtt adódott, hatalmas kavarodást követõen azonban a labda a kapufa élérõl kifele pattant, így nem sikerült értékesíteni a ziccert. Sajnos ami nekünk nem sikerült az az Aramisnak igen, egy remek egyéni teljesítmény után vezetést szereztek a budafokiak (1-0). Kevéssel ezután már két gólosra nõtt a hátrány, egy szabadrúgásvariáció után ugyanis ismét a hazaik örülhettek (2-0). Ekkor kezdett csak rövidebb idõkre magához térni a csapat és ez komolyabb helyzetekben is megmutatkozott. Egy gyors támadást követõen pedig Somogyi Krisztián került ziccerbe és Õ már nem hibázott (2-1). A gólt követõen mindkét csapat kicsit visszábbvett a tempóból. Sajnos a félidõt nem sikerült újabb kapott gól nélkül kihúznunk, a zöld-feketék egy fiatal játékosuk jóvoltából ismét kettõre növelték elõnyüket. A második félidõben már egy határozottan jobb Rubeolát láthattak a nézõk, de ebbõl sajnos csak a szépítésre futotta, egy szép magánakció végén Somogyi volt ismét eredményes (3-2). A gól után ismét nyílttá vált a mérkõzés, fõleg hogy alig több, mint 10 perc játék után már a 6. szabálytalanságukat követték el a hazaiak. Következhetett hát a büntetõ, Gyõrfi végezhette el, de nagyon gyengére sikerült 10m-esét az Aramis kapusa védeni tudta. Mivel a 6. szabálytalanságot követõen egy piros lapot is felmutatott a játékvezetõ az egyik hazai játékosnak, így csapatunk emberelõnyben játszhatott. Sajnos azonban a büntetõ után ez a hatalmas lehetõség is kimaradt, sikerült ugyanis az Aramisnak kivédekeznie emberhátrányát. Már csak pár perc volt hátra a mérkõzésbõl, amikor nekünk is gyorsan kezdtek gyűlni a faltjaink. Ez mégjobban visszavetette a csapatot és a végén már hiába adódtak még lehetõségek azokkal már nem tudtunk élni, így 1 gólos vereség lett a vége, ami egyben azt is jelentette, hogy idén nem jutunk be az Nb1 legjobb 4 csapata közé a rájátszásba. A fiúk, és a szép számban kilátogató csömöri szurkolók ezt halkan, szomorúan vették tudomásul, de ehhez még meg kell jegyezni, hogy így is hatalmas teljesítmény volt a fiúktól, hogy a szezon folyamán rengeteg tragédiát megélt csapat az utolsó fordulóig esélyes volt a 4 közé jutásra. Az idei szezonról és a csapat jövõjérõl egyébként Kézi Gáborral, a Rubeola FC Csömör elnökével hamarosan interjú készül, amit természetesen itt, a rubeola.hu-n olvashatnak majd.
Colorspectrum Aramis - Rubeola FC Csömör 3-2 (3-1)
Rubeola: Ulviczki - Kilik, Lichtenberger, Tábori, Veres, Somogyi, Németh P., Gyõrfi, Pelles, Molnár , Vég, Kovács G.
Gól/Gólpassz: Somogyi (Gyõrfi), Somogyi
Sárgalap: Molnár, Kilik, Vég