Nem így terveztük...

Ismét megtel a csömöri csarnok, igazi meccshangulatban kezdődött a rájátszás első mérkőzése a DEAC ellen. Ennek megfelelően indítottuk a mérkőzést, már a 28. másodpercben az ellenfél hálójában táncolt a labda, Jenei Ottó értékesített egy büntetőt. Ezután futószalagon dolgoztuk ki a helyzeteket, de nem voltunk elég pontosak a befejezéseknél. Ahogy ez lenni szokott, kis túlzással az első kaput eltaláló lövéséből egyenlített az ellenfél. Ezt követően egy oldalberúgás után Nehéz Krisztián lőtt szép gólt, és továbbra is óriási mezőnyfölényben voltunk. Három kapufát lőttünk ebben az időszakban, kis túlzással a továbbjutást is eldönthettük volna, helyette viszont újabb vendéggól következett egy labdaeladást követően. A félidő végén az egyik debreceni játékos a kiállítás sorsára jutott, így a második játékrész elején is emberelőnyben támadhattunk, amit sikerült is gólra váltani Jenei Ottó révén (3-2). Úgy tűnt, ha sikerül két gólra növelni az előnyünket, nem lesz probléma a folytatásban, de sajnos újra vendég góllal folytatódott a sorminta. Ismét egy labdavesztést büntettek meg. A játék ekkor már kiegyenlítettebb volt, mint az első félidőben, kevésbé voltunk fölényben, ennek ellenére Tihanyi Ármin góljával negyedszer is vezettünk. Nem örülhettünk sokáig azonban, mert egy perc múlva ismét döntetlen volt az állás. Ekkor érezhető volt a csapaton, hogy nehezen dolgozzuk fel a buta hibák után kapott gólokat, egyre nőtt a kihagyások száma, az ellenfél fölénybe került a mérkőzés utolsó szakaszára. Gondjainkat tovább növelte, hogy Maruzsi Máté is a kiállítás sorsára jutott, és az emberelőnyt kihasználta a DEAC, így már náluk volt az előny. Sőt a végén, egy újabb védekezési hibát követően két gólos lett a hátrány, amit vészkapus játékkal próbáltunk csökkenteni, ám nem jártunk sikerrel, így 6-4-es vendéggyőzelemmel ért véget a meccs.

Tanulságos mérkőzést játszottunk, egy roppant szervezett ellenfél ellen, de okulnunk kell a hibákból és idegenben sem tűnik lehetetlen feladatnak a hátrány ledolgozása.