Nehézkes és fontos gyõzelem!

Csütörtök este rendezték a hazai futsalbajnokság 21., utolsó elõtti fordulóját. A mieink az elõzõ hét meglepetéscsapatát fogadták, az abonyi Fortuna-Sirokkó FC-t. Ezen a korántsem sima mérkõzésen nagyon fontos 3 pontot sikerült megszereznünk, hiszen a forduló elõtt csak jobb gólarányunknak köszönhetõen elõztük meg az örök rivális Aramis csapatát és így éppen rájátszást érõ helyen várhattuk az Abony elleni meccset...
A találkozó elõtt mindenki azt jósolta, hogy sima hazai gyõzelem lesz. Ez a jóslat nem volt véletlen, hiszen a csapat fordulók óta magabiztosan nyeri mérkõzéseit, többen is visszatértek sérülésükbõl, köztük Lichtenberger Attilával, aki nagyon hosszú kihagyás után tért vissza. Õt azért tartjuk fontosnak megemlíteni, mert hatalmas szerepet vállalt Õ is a 2004-es bajnokcsapatban és most is a meghatározó játékosok közé tartozik. Így a jelenlegi keretbõl az alapemberek jelen voltak, egyedül Nagy Zoltán hiányzott a kapusposztról, Õt az egyre jobb formában védõ Ulvicki Attila pótolta ezúttal is.
A mérkõzés máris meglepetéssel kezdõdött, hiszen alig több, mint 1 perc játék után megszerezték a vezetést a vendégek (0-1). A válaszra sem kellett sokat várni, Somogyi passzából Molnár egyenlített (1-1). Ez a találat talán kicsit megfogta a vendégeket, így nem sokkal késõbb már a vezetést is sikerült átvenni, egy gyönyörű akciót követõen Gyõrfi talált a hálóba (2-1). Közben mindkét kapu elõtt adódtak helyzetek, de a helyzetkihasználásunk valamivel jobb volt, mint ellenfelünknek. A 3. gólunkat megelõzõen Németh kavarta meg egy kicsit a vendégvédõket, majd egy remek szólót követõen betalált az abonyiak kapujába (3-1). Ekkor már alig néhány perc volt csak hátra és úgy tűnt, hogy sikerült ezzel megfogni a tigriseknek ellenfelüket. Az abonyiak azonban egy vitatható kezezést követõen büntetõt lõhettek és így szépíteni tudtak(3-2). Ezzel visszahozták a reményeket és önbizalmat is szereztek, majd a félidei sípszó elõtt összegyűlt a 6. szabálytalanságunk, így 10m-es büntetõhöz is jutottak. Sajnos ezt Ulvicki kapus nem tudta védeni (3-3). A félidõ lefújásáig ez nem változott már, így az elsõ félidõ nem hozott még döntést. A második játékrészben már egy harcosabb Rubeolát láthattak a sportcsarnokba kilátogató nézõk. Ennek ellenére az abonyiaknak sikerült megszerezniük ismét a vezetést (3-4). Mindenki nagy megdöbbenésére, hiszen 3-1-rõl fordították meg a mérkõzést és erre azt hiszem nagyon kevesen számítottak, mintahogy arra is, hogy a 2. félidõ közepén még mindig 3-4 állt az eredményjelzõn. A vendégek rengeteg szabálytalanságának köszönhetõen azonban 11 perccel a vége elõtt már 10m-es büntetõhöz juthattunk, amelyet Molnárnak nem sikerült ugyan értékesítenie, de 1 perccel késõbb Gyõrfinek igen (4-4). Nagyon fontos gól volt ez, hiszen segített oldani a fiúkban a hatalmas feszültséget és görcsösséget, ami a 4. bekapott gól után jellemezte õket a második félidõben. A vendégeknek pedig nem volt már szabad szabálytalankodniuk, mivel a szabályok szerint a 6. után minden falt újabb büntetõ. A következõ gólunkat mégis akcióból szereztük, Fülep passzából Németh talált rést a vendég védõk között (5-4), majd két újabb büntetõ következett, szinte ugyanazzal a forgatókönyvvel. Mindkettõt Gyõrfi végezte el, majd a labda kipattant a vendégkapusról, a második kísérlethez Pelles érkezett és Õ vágta a kapuba a labdát (7-4). Ekkorra eldõlni látszott a meccs, azonban nálunk is összegyűlt a 6 szabálytalanság, így a vendégeknek sikerült visszahozni valamennyire a reményeket (7-5). Már csak néhány perc volt hátra, megkockáztatták tehát a futsalban ilyen helyzetben már megszokott taktikát: a kapust mezõnyjátékosra cserélve 5-en próbálkoztak megtörni a mieink védekezését, sikertelenül. Nekünk sem sikerült azonban az üres kapura gólt szerezni, igaz nem sokkal a vége elõtt mégegyet összehoztak a fiúk. Kilik volt eredményes Molnár passzát követõen, ezzel végleg eldõlt a 3 pont sorsa (8-5). Ezzel nagyon fontos gyõzelmet arattunk, hiszen csak az elsõ 4 csapat jut a rájátszásba, a 3-5. helyen pedig 3 csapat áll 43-43 ponttal. Innentõl tényleg elmondható, hogy a saját kezünkben a sorsunk, hiszen az utolsó fordulóban az Aramishoz látogatunk. A mieink ezzel a gyõzelemmel ott tudtak maradni a 4., rájátszást érõ helyen az utolsó forduló elõtt, a versenykiírás értelmében ugyanis azonos pontszám esetén elsõként a több gyõzelem számít. Ez azt jelenti, hogy az örök rivális otthonában a döntetlen is elég a tigrisek rájátszásba jutásához, és tudja mindenki, hogy ott mindig nehéz. Ezért fontos, hogy sokan kint legyünk és buzdítsuk a csapatot gyõzelemre, hogy a mérkõzés után elmondhassuk: az örök rivális Aramist kiejtve jutottunk be a rájátszásba... Hajrá Csömör! Hajrá, Magyarország!
Rubeola FC Csömör - Fortuna-Sirokkó FC 8-5 (3-3)
Rubeola: Ulvicki - Kilik, Lichtenberger, Veres, Fülep, Somogyi, Németh P., Molnár, Gyõrfi, Tábori, Pelles, Kovács G.
Gól/Gólpassz: Molnár (Somogyi), Gyõrfi(Fülep), Németh, Gyõrfi, Németh (Fülep), Pelles (Gyõrfi), Pelles (Gyõrfi), Kilik (Molnár)
Sárgalap: Fülep, Somogyi
Mérkõzés Játékosa: Németh Péter
Németh Péter : #8222;Nagyon köszönöm, hogy itt lehetek és köszönöm a többieknek, hogy szavaztak rám. #8221;