NB II: Fájdalmas vereség az idényzárón

Az idei szezon leggyengébb mérkõzésén vereséget szenvedtünk a szerény képességű Futsalsa vendégeként: tegyük hozzá, megérdemelten. Futsalsa ET FC - Goldball RFC Csömör II 5 - 1 (0 - 0)
Dunavarsány, 4 (5) nézõ
Rubeola: Aranyi - Dénes, Kinde, Radványi, Vrana - Kézi, Sinka, Szarka, Takács - Kovács (kapus). Edzõ: Horváth Gergely
Gólszerzõ (Gólpassz): Kézi (Vrana)
A csapat legjobbja: Dénes Károly és Kézi Gábor
A mérkõzés alakulása: 4-0, 4-1, 5-1
A játékvezetés: Elég sokat hibáztak, elõször csak ellenünk (Radványi kiállítása nem ért pirosat, mezõnybeli szabálytalanságok, elmaradt kiállítás(ok) a túloldalon.), majd egyet-kettõt a hazaiak kárára is. A rubeola.hu osztályzata: 3,5.
Minden ellenünk volt
Elfogytunk. A héten rosszabbnál rosszabb hírek érkeztek a vezetõséghez. Füzy a lábát törte, Ruszin és Palotás sérült, Lába eltiltását töltötte, Smelót a nagycsapathoz vezényelték, Berta és Veres iskolai kötelezettségek miatt hiányzott. Mindenki, aki élt és mozgott jönnie kellett, ám így is megcsappant kerettel kényszerültünk Dunavarsányba utazni.

A mérkõzés lassan folydogált, Aranyi - aki a sípszóra "beesõ" Kokó helyett kezdte a védést - kapuja ritkán forgott veszélyben, míg mi a kontrákra rendezkedtünk be. Az elsõ tíz percben nem sok érdemleges történt, aztán a félidõ második felére felpörögtek az események. Elõször egy szép támadás végén Kinde pörgetett a hosszú kapufára, majd egy hazai attak eredményeképpen - az ellenfél kiugró játékosát Radványi állítólag visszarántotta, aki emiatt hibázta el a ziccert - a sípmester kiállította a vendégek 7-esét, mellyel a nézõk száma így 4-rõl 5-re nõtt. "Érdekes" döntés volt, maximum egy sárgát ért, de errõl a késõbbiekben lesz szó. A kiállítást mindenesetre könnyű szerrel kivédekeztük, hiszen az ötlettelenül "támadgató" futsalsások olykor még egymáshoz sem tudták passzolni a játékszert. Ibolyaszerény 0-0-lal vonultak pihenõre a csapatok.

Aztán a második félidõt sajnos kicsit elrohantuk, és simán lekontráztak minket: két perc leforgása alatt három gól kaptunk. Közben 2-0-nál két kapufát is rúgtunk (mindkétszer Kinde). Lehoztuk a kapust, de egy eladott labdát ismét gólra váltott az ellenfél. Ezután futottunk az eredmény után, Kézi egy szép szóló végén kozmetikázta az állást, de az utolsó másodpercben egy eladott labdát követõen beállt az 5-1-es végeredmény. Ezen az estén ennyire tellett.
Visszatérve a bírói teljesítményre: ha már rosszul fújtak, legalább következetesen rosszul fújhatták volna a meccset. Két ízben is történt erre vonatkozó precedens: elõször az ellenfél kapusa a 6-oson kívül kézzel ütötte el a labdát Dénes elõl, amiért még csak sárgát sem kapott, majd Kézit ütötte meg szándékosan az ellenfél támadója, amikor szintén elmaradt a piros lap.
Ezzel az eredménnyel ugyan 5. helyen zártuk az õszt, de le is szakadtunk az elsõ négytõl, valamint közel is kerültek hozzánk az üldözõk. A vereség ellenére nem lehet panasz a fiúk õszi teljesítményére, remekül helytálltak a megerõsödött mezõnyben.

A Goldball RFC Csömör II vezetõinek és játékosainak nevében kellemes karácsonyt és sikerekben (gólokban) gazdag boldog új évet kívánunk minden kedves olvasóknak. Találkozunk jövõre. Hajrá Rubeola! Hajrá Csömör!