Nagyon fontos két pontot veszítettünk el

Csütörtök este ismét nagy múltú derbit rendeztek a csömöri sportcsarnokban, az örök rivális Aramis látogatott ezúttal hozzánk. Mindenki nagy izgalommal várta a találkozót, hiszen a múltheti vereséget követõen mindenki kíváncsian volt, hogy képes lesz-e a csapat felállni ismét a padlóról, hiszen az MVFC elleni mérkõzés eredményét clubunk jogosulatlan játék miatt megóvta, és amennyiben ez ügyben kedvezõ döntés születne számunkra, akkor még van esély a rájátszásba kerülésre. Ehhez azonban a hátralévõ 3 meccsbõl a legkönnyebbnek tűnõ Aramis elleni mérkõzést is hozni kell, illetve kellett volna...
Elõször is néhány szót a hiányzókról: sajnos továbbra is nélkülöznünk kellett több olyan játékost, akik korábban kulcsszerepet vállaltak 1-1 meccsen, többek között a csapatkapitány Kilik Balázs, illetve Pelles András és Gyõrfi József sem volt jelen a találkozón, míg Somogyi Krisztián csak edzõi minõségében tudta segíteni a csapatot.
A mérkõzés számunkra kezdõdött jobban, hiszen a rengeteg Aramis helyzet ellenére Kovacsics megszerezte számunkra a vezetést (1-0). Sajnos ezután egy nagyon szerencsétlen öngóllal egyenlítettek, majd egy szintén potya ízű góllal a vezetést is megszerezték a vendégek (1-2). Erre a játékrészre már csak helyzetek maradtak, de egyik csapatnak sem sikerült gólt szerezni belõlük, így 2-1-es vendég vezetéssel vonulhattak pihenõre a csapatok. A második játékrészben is sokáig érintetlenek maradtak a hálók, majd Bernáth találatával a 32. percben sikerült egyenlítenünk (2-2). Nem sokkal késõbb egy Fülep elleni szabálytalanság után Kovacsics végezhetett el 6m-es büntetõt, amit neki elsõre nem sikerült értékesítenie, a kipattanóra remekül érkezõ Fülep azonban a hálóba vágta a labdát (3-2). 5 perc volt már csak hátra, amikor egy remek szabadrúgással egyenlítettek a vendégek (3-3). Sajnos ezután nem akartak úgy alakulni a dolgok, ahogyan szerettük volna. Ulvicki kapus elõbb eladta a labdát, majd utolsó emberként szabálytalankodott, amiért a játékvezetõ kiállította. Az emberhátrányból a vendégek azonnal gólt is szereztek, ezzel ismét visszavették a vezetést (3-4). Alig több, mint egy perc volt hátra, amikor már elúszni látszott a meccs, Fülep azonban egyenlíteni tudott, majd nem sokkal késõbb, egy 10m-es büntetõt követõen a vezetést is megszerezte csapatunk számára (5-4). Az utolsó pillanatokban azonban egyenlíteni tudtak a vendégek, így nagyon fontos két pontot veszítettünk el hazai pályán. Ezután rendkívül nehéz helyzetbõl várjuk a folytatást, hiszen két mérkõzés van már csak hátra (Szeged, Kanárik) és ezeken létfontosságú lesz számunkra a 3 pont megszerzése. Sok minden függ még a pénteki versenyügyi tárgyalástól is, amelynek kedvezõtlen kimenetele esetén minden reményünk elszállhat a rájátszásra. Elõbb azonban újra erõpróba vár a tigrisekre, folytatás április 16-án, Szegeden...
Rubeola FC Csömör - Colorspectrum Aramis 5-5 (1-2)
Rubeola: Ulvicki - Németh, Kovacsics, Fülep, Veres, Smeló, Bernáth, Lipcsei, Takács L., Nagy Z., Kovács G.
Gól/Gólpassz: Kovacsics (Németh), Fülep (Bernáth), Fülep, Fülep (Németh), Fülep
Mérkõzés Játékosa: Fülep Norbert