Nagyon fontos 3 pont a Csõ-Montage ellen!

Ismét rangadó helyszíne volt a csömöri sportcsarnok, hiszen két nagymúltú ligaalapító club meccselt, akik a pillanatnyi helyezéstõl függetlenül a magyar futsal intézményeinek számítanak. Nagy várakozás elõzte meg a mérkõzést, hiszen a vendégek csak a jobb gólarányuknak köszönhetõen szerepeltek 1-el elõkelõbb helyen a mieinknél a futsal NB1 tabelláján 14 fordulót követõen. Mivel ezzel mindkét csapat 5 pontnyira leszakadt már a rájátszást érõ 4. helytõl, így a 3 pont létfontosságúvá vált mindkét csapat számára. Így már természetes, hogy nagyon jó mérkõzésnek ígérkezett, és azt hiszem a kilátogató szurkolók nem csalódtak...
A keretünkrõl elmondható, hogy az egyébként is ezer sebbõl vérzõ csapat ezúttal Kilik, Lichtenberger és Tábori nélkül készült a rangadóra. A mérkõzés az elvárásoknak megfelelõen hatalmas iramban kezdõdött, már az elején látszott, hogy a mieink szokásos játékukat játszák: visszaállnak védekezni és gyors ellentámadásokkal próbálják megzavarni az ellenfelet. A Csõ-Montage ezzel szemben szinte folyamatosan támadott, több komolyabb helyzet is volt mindkét oldalon, de ezekbõl gól sokáig nem született. Ekkor Somogyi Krisztián talált a kapuba, Veres passzából így sikerült megszereznünk a vezetést (1-0). A második Somogyi villanásra sem kellett sokat várni, egy gyors ellentámadásból ugyanis a csömöri játékos-edzõ ismét betalált a Csõ kapujába (2-0). A két gyors gólt követõen magabiztosabbá váltak a mieink, ezt bizonyítja a 3. gól is, amelyet Pelles szerzett (3-0). A vendégek ezután érezhetõen rákapcsoltak és így a szépítést is sikerült megszerezniük, az elsõ félidõ végére viszont 3 emberre fogyatkoztak, egy rendkívül sportszerűtlen megmozdulást követõen ugyanis Nyekita játékvezetõ felmutatta a piroslapot a vétkes Csõ-Montage játékosnak. A kiállításnak is köszönhetõen a félidõ lezárásaképp Rubeola gólt ünnepelhettek a hazai szurkolók, a remekül helyezkedõ Gyõrfi szerezte a csapat 4. gólját (4-1). Ezzel tehát hatalmas elõnnyel vonulhattak pihenõre a tigrisek. Szerencsére a szünet nem törte meg a mieink lendületét, így az elsõ nagyobb helyzetbõl újabb Rubeola gól született, egy gyors ellentámadást követõen Fülep passzolta át a labdát a kapu elõtt érkezõ Gyõrfinek, aki nagyon okosan az elfekvõ kapus felett a kapuba emelte azt (5-1). A gólt követõen a vendéheknek már kockáztatni kellett és ahogyan az várható is volt, 10 perccel a meccs vége elõtt lehozták a kapust és 5 mezõnyjátékossal támadtak. Sikerült is nekik 5-2-re szépíteni, de ezután már nem tudtak 2 gólnál feljebb jönni, hiszen Németh passzából, Pelles szerzett gólt és ezzel válaszolni tudtak a mieink (6-2). A Csõ továbbra is 5 mezõnyjátékossal folytatta a játékot és sikerült is újabb gólt szerezniük ezzel, de a válasz ezúttal sem késett: Pelles passzolta ki a labdát a jobb oldalon helyezkedõ Fülepnek, aki egy igazítás után a kapu jobb oldalába bombázott (7-3). Ezzel gyakorlatilag el is dõlt a mérkõzés, hiszen már csak 3 perc volt hátra és a vendégeket érezhetõen megfogta a 3 gólos különbség. Ennek ellenére a továbbra is kapus nélkül rohamozó kékek még 7-4-re szépíteni tudtak, de számukra ez sovány vígasz, hiszen a mieink gyõzelme már nem forgott ezzel veszélyben. Nagyon fontos pontokat szereztünk ezzel a gyõzelemmel, amely a rájátszásért folytatott küzdelemben még nagyon értékes lehet. Jövõ héten folytatás Szentesen, amely szintén fontos mérkõzés lesz. Ha a mieink át tudják menteni jó formájukat arra a mérkõzésre is, akkor még komoly esélyeink lehetnek a legjobb 4 közé kerülésre...

Rubeola FC Csömör - Csõ-Montage BFC 7-4 (4-1)

Rubeola: Nagy Z. - Somogyi K., Fülep, Veres, Pelles, Gyõrfi, Kézi, Molnár Z., Ulviczky, Németh P., Aubel, Hegedűs
Gól: Somogyi (Veres), Somogyi (Gyõrfi), Pelles (Molnár), Gyõrfi (Fülep), Gyõrfi (Veres), Pelles (Németh), Fülep (Pelles)
Mérkõzés Játékosa: Nagy Zoltán és Somogyi Krisztián
Nagy Zoltán : ,,Úgy érzem, hogy minden rendben van a clubnál. Örülök,