Helyzetek, helyzetek, helyzetek...

Sokadszor fordul elő a bajnokság során, hogy a csapat jól játszik, irányítjuk a mérkőzést, helyzeteket alakítunk ki, aztán valahogy mégsem jön össze a győzelem... Ezúttal Dunakeszin mutatkozott meg a csapat egyik legfájóbb jellegzetessége, a befejezéseknél hozott rossz döntések sora. Pedig úgy indult a mérkőzés, ahogy reméltük, hamar vezetést szereztünk, és egymás után alakítottuk ki a ziccereket, de Füzy Zsolt gólja után sokáig maradt az 1-0. Az első játékrészben tulajdonképpen eldönthettük volna a mérkőzést, hiszen akár 5-6 gólos előny sem lett volna túlzó a mérkőzés ezen szakaszában... Abban az esetben, ha élünk a kínálkozó lehetőségekkel! Nehéz Krisztián ugyan szerzett egy gólt a félidő második szakaszában, ám fél perccel a vége előtt szépítettek a hazaiak, így egy gólos vezetéssel fordultunk. A második félidőben sem változott a játék képe, újabb ziccerek maradtak ki. Egy kivétel akadt azért, Nehéz megszerezte második gólját, ekkor bíztunk benne, hogy megtörik az ellenfél lelkesedése, annál is inkább, mert ebben az időszakban a kapunk közelébe sem tudtak kerülni. Egy labdavesztés után azonban feljött a Dunakeszi egy gólra, ekkor érezhteő volt, hogy lélektanilag fordulóponthoz érkezett a mérkőzés. Nem tudtuk visszaállítani a két gólos különbséget, egy kontra után pedig egyenítettek a hazaiak. Ezt követően kissé megzavarodott a csapat, amit a vendéglátók s megéreztek, így az utolsó percekre átvette az irányítást a Kinizsi. A vezető gólt is megszerezték, amely után vészkapussal támadtunk, és sajnos újabb kapott gól lett a vége. Ezzel 5-3-ra nyert a lehetőségeit jobban kihasználó Dunakeszi egy olyan mérkőzésen, amely az első osztály színvonalát is bőven elérte. Tanulságos vereség volt, hiszen hiába volt négyszer annyi helyzetünk mint a hazaiaknak, ezért nem jár pont...