Döntetlen a rangadón

Ismét rangadót játszott a csapat, ezúttal az örök rivális Csõ-Montage csapatát fogadta az NB1 10. fordulójában. A szépszámú nézõsereg és a rangadóhoz méltó hangulat már adott volt a mérkõzés elõtt, a két csapat összeállításából pedig szintén óriási csatára volt kilátás. A statisztikák a mieink mellett szóltak, hiszen hosszú veretlenségi sorozatot tudhatnak a tigrisek maguk mögött a Csõ-Montage ellen.
Csapatunk összeállításában felfedezhetõ volt néhány érdekesség, Nagy Zoltán helyett ismét Ulvicki Attila állt a kapuban, míg több játékosunk is visszakerült a keretbe (Tábori, Hegyesi, Vég). Õk ugyan már a Kanárik elleni mérkõzésen is jelen voltak, de akkor még csak rövidebb idõre szálltak be a küzdelmekbe. A meghatározó játékosok közül azonban hiányzott játékos-edzõnk Somogyi Krisztián, illetve Pelles András is. A mérkõzést mindkét csapat hatalmas lendülettel kezdte, helyzetek felváltva adódtak mindkét kapu elõtt, de ezek sorra kimaradtak. Az elsõ igazán veszélyes megmozdulás Takács quot;Takiquot; nevéhez fűzõdik, aki hatalmas bombát eresztett meg és találta telibe a keresztlécet, majd néhány perccel késõbb (Németh passzából) Lipcsei már pontosabban célzott és ezzel megszerezte a vezetést (1-0). Nem volt már hátra sok ekkor a félidõig, de sajnos elõnyünket nem sikerült addig megtartani, egy erõsebb lövést követõen Ulvicki kapus nem tudott ugyanis hárítani. Egyenlítettek tehát a vendégek (1-1). A szünetig hátralévõ idõben még adódtak kisebb-nagyobb helyzetek, fõleg vendég oldalon, de ezeket a gól után felpörgõ quot;rózsaszín párducquot; bravúrral hárította. Szünetben tehát döntetlen volt az állás, remek második félidõre volt tehát kilátás. Így is lett! Sajnos azonban a pihenõ a vendégekre hatott pozitívabban, ugyanis két gyors góllal 3-1-re elhúztak. Ennél a két találatnál is tapasztalható volt, hogy a mieink (az elsõ félidõhöz hasonlóan) egészen hihetetlen védelmi hibákat követtek el és ezeket a második játékrész elején könyörtelenül ki is használták a vendégek. Nem adták fel azonban ilyen könnyen a tigrisek, nagy nyomás alatt tartották továbbra is a Csõ-t, aminek meg is lett az eredménye: Lipcsei kapott remek labdát a 6-oson belül, de egy (vitatott) lerántást követõen a földre került, így Takács végezhetett el egy büntetõt, Õ pedig szokás szerint nem hibázott (2-3). Ezután újabb rohamok jöttek, Hegyesi adott remek labdát a túloldalon tökéletesen helyezkedõ fiatal tehetségnek, Smeló Dávidnak, aki az üresen maradt kapuba pofozta azt (3-3). Továbbra is lendületben maradtak a tigrisek, de Fülep csak kapufáig jutott, míg a vendégek egy elismerésre méltó gólt szereztek. A Csõ veterán játékosa elõbb Táborit, majd a bizonytalanul kimozduló Ulvicki kapust fűzte be és gurított az üres kapuba (3-4). A gól után még Fülep lõtt csúnyán kapu mellé egy nagyobb helyzetet követõen, majd Tábori húzta a labdát a kivetõdõ vendég kapusba ziccerben. A válogatottban múlt csütörtökön sikerrel debütáló Németh Péter pillanatai következtek, hiszen egy hatalmas lövést eresztett meg, ami a felsõ lécrõl a gólvonal mögé vágódott. Ez a gól hatalmas vitákat váltott ki, hiszen a csarnokban jelenlévõk közül egyedül csak a játékvezetõ sporttársak nem látták bent a labdát. Talán, ha nem a félpályánál turistaként nézelõdve-vánszorogva bambulták volna a sporik a meccset még egy hatalmas gólt is láthattak volna... Így maradt azonban a 4-3-as Csõ vezetés és a sovány vígasz a hazai szurkolóknak, hogy a TV-s kollégák idõközben igazolták állításukat. Sikerült azonban ismét pontot menteni hazai pályán, az utolsó pillanatokban Hegyesi találta el rosszul a labdát, ami épp így lett jó, az elfekvõ vendég kapus felett ugyanis a kapuba pörgött (4-4).
A játék képérõl elmondható, hogy hatalmas iramú és jó színvonalú mérkõzésen megérdemelt eredmény született. Sajnos a hatalmas bírói bakiktól ezúttal sem volt mentes a találkozó. Sajnálatos, hogy egy ilyen remek meccset, egy örökrangadót is be tud árnyékolni a gyenge játékvezetés. A mérkõzést követõen csapatunk csak a 6., míg a Csõ-Montage a 2. helyen áll a tabellán.
Rubeola FC Csömör - Csõ-Montage BFC 4-4 (1-1)
Rubeola: Ulvicki - Németh P., Takács L., Gyõrfi, Fülep, Veres, Vég, Lipcsei, Smeló, Tábori, Hegyesi, Nagy Z.
Gól/Gólpassz: Lipcsei (Németh), Takács L. (Lipcsei), Smeló (Hegyesi), Hegyesi (Fülep)
Mérkõzés Játékosa: Lipcsei Mihály
Lipcsei Mihály: ,,Gyenge elsõ félidõ után rangadóhoz méltó második félidõt produkált mindkét csapat megérdemelt pontosztoszkodással."