Az elsõ vereség

Bármilyen hihetetlen, de igaz és nagyon szomorú: kikaptunk a Berettyóújfalu gárdájától. Amióta felkerültek a legmagasabb osztályba még nem sikerült nyerniük, de most már ezen is átestünk. Idõközben persze változtak az erõviszonyok, hiszen míg a Mezei csapat aktuális MLSZ kedvenc lett és jószerivel minden játékosa válogatottnak mondhatja magát, addig nekünk még mindig nagyon sok munka lenne hátra, hogy visszaverekedjük magunkat a hazai futsal élvonalába. A mérkõzés esélyesének a piros fehérek számítottak, hiszen veretlenül vezetik a bajnokságot, míg nekünk sok fájó vereséget kellett elviselnünk ebben a szezonban. A játékunk sem állt igazán össze és bizony sokszor motivációs, akarati problémák is felmerültek. Nos az elõjelek ellenére felvettük a versenyt az idei bajnokesélyessel, hiszen helyzetek tömkelegét alakítottuk ki és a játékban is egyenrangú ellenfelek voltunk. Gólokban ez nem mutatkozott meg sajnos és a második félidõ közepére már három gólos hátrányba kerültünk. Ekkor olyan történt, ami idén eddig nem sokszor: megdobbant a sárga-fekete szív és feltámadtunk. Vörös majd, Kollár szerzett gólt a kapuslehozatalból és szinte a levegõben lógott az egyenlítés. Ekkor már végig Jávor Pistit láthatta a szép számú szurkolósereg a kapuban és a negyedik gólt is neki lõtték a bihariak egy gyors ellenakció végén. 2-4 és vereség a vége, de a játék, az akarat és a küzdenítudás már közelít ahhoz, amivel sikereket lehetne elérni. Kemény menet következik, hiszen szerdán kupavisszavágó a Gyõr ellen, majd négy nagyon fontos bajnoki, ahol eldõl a rájátszás sorsa.

Goldball RFC Csömör - Berettyóújfalu 2-4 (0-2)
RFC: Balázs - Vörös, Nyári, Simon, Semsei, Szimcsák, Kilik, Jávor, Weisz, Kollár, Vidák, Lakos
Gól/Gólpassz: Vörös (Kollár), Kollár (Szimcsák)
Mérkõzés játékosa: Szimcsák Tamás