Újabb Csõ-törés Csömörön!

Újabb rangadó helyszíne volt a csömöri sportcsarnok, ezúttal az õsi rivális Üllõ FC Csõ-Montage Budapest FC volt az ellenfél. Az utóbbi idõkben mindkét Club újra felzárkózott a bajnokság élmezõnyéhez és fontos szerepet tölt be a hazai futsal életben. Nagy várakozás elõzte meg tehát a rangadót, hiszen két nagy rivális éppen egymás ellen kapott lehetõséget, hogy javítson elõzõ heti bakiján. A Csõ-Montage otthonából az újonc Újbuda hozott el 1 pontot, míg a tigriseket csak bírói segédlettel tudták nehézkesen quot;felöklelniquot; a vérszegény bikák, egy már megnyert mérkõzésen. A mieink dolgát ráadásul jelentõsen megnehezítette két kulcsember elvesztése, hiszen az elõzõ fordulóban Simon Pétert és Kilik Balázst is kiállította a kömpf-csapat, így az Árpád sávos csapatkapitányi szalagot Fórizs Sándor húzta fel, és valódi vezére is volt az új Rubeolának. Ezen kívül az ex-csõ edzõ, Jávor István is csak a kispadról figyelte a meccset, de rajta kívül többek között még Pelles András is hiányzott, akinek súlyos sérülésérõl néhány nappal ezelõtt számoltunk be. A két csapat összeállításának áttekintéséhez még zárásként elmondhatjuk: szomorú volt látni, hogy a Club válogatottja és egyik legfrissebb felfedezettje 3 hónappal azután, hogy átvette a Rubeola kupákat, ellenfélként lépett pályára Csömörön...
Szerencsére azonban ennek az estének nem Õ volt a fõszereplõje. Hatalmas iramban kezdõdött a rangadó, az elsõ gólra azonban közel negyed órát kellett várnunk, amikor Ughy góljával megszereztük a vezetést (1-0). Ezután kiegyenlítettebb lett a játék képe, ugyanakkor le is ült kicsit a meccs. A félidõ végére egy teljesen ártalmatlannak tűnõ szituációból azonban váratlanul egyenlített a Csõ, így 1-1-es állással vonulhattak pihenõre a csapatok. A második félidõt ismét a mieink kezdték jobban, Schranz Balázs góljával újra vezetéshez jutottunk (2-1). Sajnos ez sem tartott sokáig, egy szerencsétlen góllal ismét egyenlíteni tudott a Csõ (2-2). A sok kihagyott hazai ziccert követõen jött a vendégek hatodik szabálytalansága, majd Nyári büntetõje, amely eldöntötte a mérkõzést (3-2). Ezután még megpróbálták a kékek a kapus lehozásával is az egyenlítést, de a végeredményen ez már nem változtatott, így 3-2-re nyert a Rubeola, ezzel a tabellán is maga mögé utasítva riválisát. A bajnokság következõ fordulója: november 5-én, 21 órakkor a csömöri sportcsarnokban, ahol az újonc Újbuda lesz az ellenfél.
Goldball RFC Csömör - Üllõ FC Csõ-Montage Budapest FC 3 - 2 (1 - 1)
Csömöri sportcsarnok
Rubeola: Balázs L. - Semsei, Tóth S., Nyári, Ughy, Kovacsics, Somogyi, Schranz, Fórizs, Gyõrfi, Vidák, Kovács G.
Gólszerzõ (Gólpassz): Ughy (Nyári), Schranz (Fórizs), Nyári
A mérkõzés legjobbja: Balázs Levente